Gra miejska "Spotkanie klasowe"

 

Dnia 20 maja 2017 r. we Wrocławiu odbyła się gra miejska o nazwie „Spotkanie klasowe”. Zorganizowali ją wolontariusze naszej STACJI. Fabuła dotyczyła losów Mai Olszewskiej, fikcyjnej postaci stworzonej na potrzeby gry. W wydarzeniu wzięło udział 35 osób. W celu przyciągnięcia takiej ilości osób, zostało utworzone specjalne wydarzenie na Facebooku, na którym umieszczane były wszystkie informacje organizacyjne  i materiały pomocne do rozwiązania zagadek już w trakcie samej gry. W różnych częściach miasta rozwieszono plakaty zachęcające do wzięcia udziału w przedsięwzięciu. Wszyscy uczestnicy zostali podzieleni na 6 grup. Każda z nich musiała wybrać swojego kapitana, dodatkowo wymyślić nazwę swojej drużyny oraz okrzyk.

Gra rozpoczynała się o godzinie 14 przy Bibliotece Uniwersytetu Wrocławskiego, gdzie miały stawić się wszystkie grupy. Tam wręczono uczestnikom koperty z pierwszym zadaniem, które znajdowało się w Pasażu Grunwaldzkim. 

Cała gra polegała na tym, że w poszczególnych miejscach miasta znajdowały się koperty z instrukcją do rozwiązania zagadki, które każda grupa miała znaleźć i wykonać, w celu odgadnięcia miejsca ukrycia następnej koperty. Wszystkie stacje znajdowały się w okolicach Placu Grunwaldzkiego i Parku Szczytnickiego. Każda z grup musiała m. in. dowiedzieć się gdzie podają konkretną mieszankę kawy; rozwiązać łamigówkę liczbową, by dowiedzieć się jaki jest adres mieszkania głównej bohaterki; zmierzyć się z poezją K. C. Norwida czy dopasować obraz ze zdjęcia do prawdziwego widoku na Halę Stulecia. Co więcej, każdy zespół musiała zmierzyć się z zadaniem kreatywnym. Wymagało to umiejętności pracy w zespole, pomysłowości, odwagi oraz otwartości na ludzi.

Tak więc, jedna z grup wręczała Ordery „Cierpliwego Klienta” osobom stojącym w kolejce w zawsze zatłoczonej Biedronce. Inny zespół miał za zadanie zaśpiewać piosenkę na Placu Społecznym wraz z przypadkowymi przechodniami, kolejny zatańczyć belgijkę ze studentami  przy akademikach. Wszystkie te polecenia były inspirowane zachowaniem i życiem Majki, której losy po kolei, z stacji na stację poznawali uczestnicy. Ostatnim zadaniem było, po znalezieniu ulotki z filmu, wymyśleć i opisać co wydarzyło się w życiu Majki, co zupełnie zmieniło jego bieg. Każda grupa odczytała swoje pomysły przy wspólnym grillowaniu oraz zaprezentowała swoje okrzyki. Aby kontynuować nawiązywanie nowych znajomości, 24 maja bieżącego roku odbyło się spotkanie podsumowujące w centrum kultury „Bakara”. Organizatorzy gry miejskiej, przygotowali pamiątkowy i humorystyczny film z wydarzenia. Przy słodkim poczęstunku uczestnicy mogli poznać osoby z innych grup, grając w gry integracyjne. Na pożegnanie, każdy wychodził z uśmiechem na twarzy, nie mogąc się doczekać kolejnego tego typu wydarzenia.