Alter Sport Festiwal

 

W dniach 15 – 16 września 2017 r. odbyła się pierwsza edycja Alter Sport Festiwal w Rybniku. Zadaniem organizatorów imprezy – Miasto Rybnik oraz MOSiR w Rybniku, było zwrócenie uwagi mieszkańców na alternatywne formy spędzania wolnego czasu. Zainteresowani, którzy w tych dniach wzięli udział w festiwalu nie zawiedli się. Przybyli na imprezę mieszkańcy Rybnika i okolic mogli podziwiać w akcji sportowców uprawiających min. mountainboard, street workout, tchoukball, strzelectwo czy boks. Można było poznać zasady gry w Bilard indyjski. 

My natomiast chcieliśmy pokazać, że spędzanie wolnego czasu nie musi ograniczać się jedynie do sportów ruchowych, aby to udowodnić przedstawiliśmy na festiwalu grę logiczną Abalone oraz kubki Speed Stacks. Zarówno gra, jak i kubki cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczestników festiwalu. Jeżeli pośród osób układających na czas kubki Speed Stacks przeważała młodzież, to gra Abalone cieszyła się zainteresowaniem różnej grupy wiekowej. Osoby chętne mogły zmierzyć się w rozgrywkach z przedstawicielami naszego Stowarzyszenia. Gra Abalone jest fascynującą grą logiczną, kto raz spróbował w nią zagrać doceni jej prostotę i złożoność zarazem.

Pomysł stworzenia gry zrodził się w 1988 r. Powstała firma Abalone, która pierwszą grę wyprodukowała we wrześniu 1989 r. Nikt wtedy jeszcze nie przypuszczał, że ta gra podbije cały świat. Zaczęło się od Międzynarodowego Festiwalu Gier w Cannes, gdzie Abalone otrzymała miano gry dziesięciolecia. W kolejnych latach Abalone podbiła pięć spośród siedmiu kontynentów - od Austrii, Włoch, Hiszpanii, poprzez Japonię i Koreę, aż po Stany Zjednoczone, Kanadę i Meksyk. (wikipedia.pl)

Facebook - Relacja z festiwalu