"Pewnego dnia w Breslau"

 

14 października 2017 r. odbyła się kolejna edycja gry miejskiej, tym razem w klimacie czasów przedwojennego Wrocławia. Udział w wydarzeniu wzięło ok. 40 osób. Uczestnicy zostali podzieleni na 8 grup: studentów, lekarzy, budowniczych, poetów, bankierów, fizyków, komików i sportowców. Wszystkie zadania były wykonywane w konspiracji. Podstawą prawidłowo wykonanego celu dnia, była współpraca. Ideą gry było przeniesienie się do roku 1937, w którym Polacy, mieszkający w ówczesnym Breslau, byli obserwowani przez nazistów.

Każda z grup miała do zrealizowania inny plan dnia, który był prezentowany na podsumowującym, tajnym spotkaniu wszystkich uczestników w kinie Nowe Horyzonty.

Sportowcy organizowali zawody na rynku, poeci deklamowali autorski wiersz przed restauracją, studenci zorganizowali strajk, bankierzy przemycali surowce dla innych i wymyślali nową inwestycję.

Lekarze stworzyli lek, budowniczy mierzyli stopami powierzchnię rynku, a komicy nagrali humorystyczną, tematyczną scenkę. Niektórym udało się zrealizować cały plan dnia, a  innym tylko część. Dodatkowo, uczestnicy odnajdując miejsca, zaznaczone na niemieckiej mapie Breslau, znajdowali w nich zagadki dotyczące historii budynków i restauracji. 

Innym zadaniem było również odnalezienie miejsca ze starego zdjęcia. Chleb ze smalcem oraz ciepła herbata w restauracji „Przedwojenna”  stanowiły  przyjemny akcent po długich wędrówkach w centrum miasta.  Już parę dni później (tj.18.10.17r.) odbyło się podsumowanie gry w Domu Kultury „Bakara”. Quiz okazał się dobrym pomysłem na odświeżenie informacji zdobytych na temat przedwojennego Wrocławia. Zagraliśmy również w grę integracyjną z krzesłami. Na koniec przy smacznym poczęstunku minął czas poświęcony rozmowom i wspominaniu wspólnie spędzonej soboty.